Jak zwiększyć trwałość aplikacji rzęs?
Jak zwiększyć trwałość aplikacji rzęs?

Jak zwiększyć trwałość aplikacji rzęs? 

To jedne z najczęściej zadawanych pytań na forach i grupach o tematyce przedłużania i zagęszczania rzęs. Najczęściej obwiniany zarówno przez stylistki rzęs, jak i przez klientki jest- klej. A jeśli nie klej, to na pewno klientka coś odwaliła... zmoczyła, albo powyrywała, albo nie wiadomo co jeszcze :)

Niestety prawda jest brutalna- najczęściej to nie jest wcale wina kleju. Ani klientki. Tak, drogie Panie, najczęściej wina leży po stronie Stylistki rzęs. Mimo błyskawicznego rozwoju branży stylizacji rzęs, jeszcze stosunkowo mało osób rozumie cały proces polimeryzacji i zna kluczowe czynniki wpływające na trwałość aplikacji. Dlatego bardzo często zdarza się, że te ważniejsze są bagatelizowane, a mniej ważne czczone ponad wszystko :) Koniec wstępu- do rzeczy. 

 Jakie są główne przyczyny nietrwałej aplikacji? 

 • Niedokładny demakijaż i przygotowanie rzęs naturalnych do zabiegu.

Aby zrozumieć, dlaczego czysta powierzchnia jest KLUCZOWA i wręcz NIEZBĘDNA! dla trwałego wiązania, musisz poznać podstawowe pojęcia związane z pracą kleju cyjanoakrylowego. Opisaliśmy je w artykule umieszczonym pod klejami. W skrócie- klej do pracy wykorzystuje zjawisko ADHEZJI.

Adhezja jest to zjawisko łączenia się samych powierzchniowych warstw klejonych ciał fizycznych (w tym przypadku rzęsy sztucznej oraz naturalnej). W przeciwieństwie do KOHEZJI, która występuje w samym środku kleju, czyli jest to mieszanie międzycząsteczkowe. Dlatego klej w stosunku do rzęs- nie narusza ich struktury, łączy jedynie powierzchniowe warstwy. A skoro łączą się jedynie powierzchniowe warstwy tych elementów- warunkiem koniecznym jest ich krystaliczna czystość- inaczej klej straci swoją skuteczność przez barierę kurzu, brudu czy resztek makijażu. 

Dlatego wykonaj dokładny demakijaż i używaj szamponu oraz cleanera, aby odpowiednio oczyścić rzęsy przed każdym zabiegiem. Możesz skorzystać również z gotowych zestawów do mycia rzęs, w atrakcyjnej ofercie cenowej.


 • Nieprawidłowo dobrany klej do tempa pracy oraz nieumiejętna praca z klejem.

Czyli zbagatelizowanie warunków panujących w pomieszczeniu w którym wykonywany jest zabieg.
Jeśli w gabinecie panuje wysoka wilgotność, a klej wiąże błyskawicznie-bardzo trudno jest osiągnąć odpowiednią trwałość wiązań nawet przez doświadczoną stylistkę rzęs. Dzieje się tak, ponieważ w powietrzu obecnych jest dużo cząsteczek wody, dzięki którym klej cyjanoakrylowy w ogóle wiąże. Więc jeśli ma dużo cząsteczek, dzięki którym tworzy wiązania- może to robić bardzo szybko. Na tyle szybko, by tworzyć część wiązań jeszcze przed dotknięciem sztucznej rzęsy do naturalnej. W takiej sytuacji należy wymieniać kroplę kleju jak najczęściej i zmienić klej na wolniejszy lub zapanować nad warunkami w pomieszczeniu. 

Sprawdzaj poziom wilgotności, by wiedzieć np.: jak często należy wymieniać kroplę kleju i na jakie tempo pracy musisz sobie narzucić.


 • Rzęsy słabej jakości.

Rzęsy zrobione są z poliestru.

Dla trwałości i komfortu noszenia aplikacji kluczowa jest miękkość i elastyczność materiału, z którego wykonane są rzęsy oraz klej. Od tych cech uzależniona jest praca syntetycznych odpowiedników z rzęsami naturalnymi podczas noszenia aplikacji i tylko w tym przypadku możemy naszej klientce zagwarantować trwały i komfortowy efekt. Nie będą one wówczas stawiać oporu podczas ruchu naturalnych rzęs np. podczas mrugania, czesania, dotykania czy spania.

W przeciwnym razie, jeśli użyjemy mało elastycznych produktów, będą one stawiać opór i odpadać na każdą próbę poruszenia nimi.

Dlatego używanie tanich rzęs ściąganych na własną rękę spoza UE (nierzadko nie do końca legalnie) może obrócić się przeciwko Tobie. Ten błąd szczególnie często popełniają początkujące stylistki rzęs, które chcą ćwiczyć niskim kosztem. To zrozumiałe. Niestety efekt często jest odwrotny, ponieważ w pogoni za rozwiązaniem problemu krótkiej trwałości są zmuszone do kolejnych inwestycji, np.: w zmianę kleju na "lepszy" lub produktów dodatkowych.

Tymczasem słabej jakości rzęsy często są cienkie, co świetnie imituje miękkość i elastyczność, niestety tak nie jest. Mimo, że rzęsa jest cienka- nie musi być elastyczna i jej charakterystycznym znakiem rozpoznawalnym jest odpadanie już podczas aplikacji. 

Jeśli chcesz mieć pewność, że rzęsy są najlepszej jakości- wypróbuj naszą linię Silk Black
Dostępność towaru o wysokiej jakości jest główną ideą naszej działalności. Każdy nasz produkt jest maksymalnie dopracowany oraz przygotowany na najwyższe oczekiwania i standardy na rynku.


 • Nieprawidłowe nabieranie kleju na rzęsę syntetyczną, odsączanie go na dodatkowej powierzchni.

Jak zdobyć kontrolę nad ilością nabieranego kleju?

 Przede wszystkim pamiętaj, że kleju nie należy odsączać i rozmazywać na naklejce, holderze, płatku czy czymkolwiek innym co masz pod ręką. Będzie to skutkowało znacznym pogorszeniem trwałości aplikacji. Ilość nałożonego kleju zależy od tego jak szybko wyciągniesz z niego rzęsę/kępkę.

 Wykonaj krótki eksperyment na świeżej kropli kleju:

 • wyciągnij szybko rzęsę z kleju, a zobaczysz, że nabrało się go bardzo dużo
 • wyciągnij ją bardzo powoli- a warstwa kleju będzie tak cienka, że masz szansę w ogóle jej zobaczyć

Dlatego trzeba znaleźć swój złoty środek.

Jednak musisz wiedzieć, że będzie on zmienny, ponieważ jest on zależny 3 czynników:

 • konkretnego kleju
 • aktualnych warunków w pomieszczeniu
 • czasu ekspozycji na powietrze

 


 • Nieprawidłowa ilość kleju do rzęs

Kleju nie może być ani za dużo, ani za mało. Na obrazu znajdziesz ściągę ile kleju powinno znajdować się na rzęsie.


 • Nieprawidłowo przyklejona rzęsa- niedokładne pole styku.

Bardzo częsty problem stylistek do 1 roku doświadczenia. Czyli złe pole styku, mała ilość kleju.

 


 • Nieprawidłowa kolejność podczas przyklejania rzęs.

Kleje do rzęs działają błyskawicznie, dlatego aby aplikacja była jak najtrwalsza zalecamy aby najpierw odseparować rzęsy i do przygotowanej przyklejać zamoczoną kępkę/rzęsę w kleju. 

Postępuj według kolejności:

-oderwij rzęsę syntetyczną od paska,

-odseparuj od reszty jedną rzęsę naturalną,

-zamocz w kleju końcówkę rzęsy sztucznej,

-natychmiast doklej ją do rzęsy naturalnej z 1 mm odstępem od powieki.

 


 • Odpowiednio dobrany rozmiar sztucznych rzęs do naturalnych.

Panuje tu prosta zasada: im rzęsa sztuczna będzie bardziej podoba do naturalnej- tym dłużej będzie się trzymać. 


 • Aspekty indywidualne klientek.

Przyczyną zbyt szybkiego ubytku rzęs mogą być również pewne choroby związane z zaburzeniami w gospodarce hormonalnej. Zauważa się szybszą wymianę rzęs w momencie przyjmowania suplementów stymulujących porost włosów przyspieszając tym samym ich cykl.


 

 • Używanie stymulatorów wzrostu do rzęs. O ich szkodliwości jest aktualnie głośniej niż o tych "dobrych" stronach. Zmutowane rzęsy pod wpływem hormonów w nich zawartych wcale nie charakteryzują się trwalszą przyjaźnią z rzęsą syntetyczną.

 • Nadużywanie produktów wysuszających włos.

Tak jak już wiesz, woda jest niezbędna do polimeryzacji kleju. Nadmierne wysuszanie rzęs wpłynie negatywnie na trwałość aplikacji. Jeśli widzisz u klientki oznaki odwodnienia organizmu (np.: przesuszoną skórę) zrezygnuj z Cleanera.


 

 • Przyspieszanie polimeryzacji.

Jeśli klej na którym pracujesz w danych warunkach jest dla Ciebie zbyt wolny- wybierz szybszy. Jeśli używasz najszybszego kleju, postaraj się stworzyć lepsze warunki sprzyjające polimeryzacji- czyli większą wilgotność. 

Oto karta charakterystyki klejów Bossomi:


 

 • Niestosowanie się do zaleceń po zabiegu przez klientkę.

Po zakończonym zabiegu poinstruuj swoja klientkę co do pielęgnacji sztucznych rzęs.

Aby utrzymać doskonały efekty przedłużania rzęs:

 • unikaj wysokich oraz szybkich zmian temperatur (solarium, sauna) przez pierwsze 24h,
 • nie dotykaj i nie czesz zbyt często rzęs,
 • unikaj tłustych produktów w okolicy oka (kremy, mleczka, olejki),
 • staraj się unikać trudno zmywalnych kosmetyków do makijażu oczu (eye-linery, cienie w kremie, kredki),
 • do demakijażu używaj płynu micelarnego jednofazowego oraz patyczków kosmetycznych (zamiast płatków kosmetycznych)

Wręcz jej gotową kartę z zaleceniami z oferty Bossomi, by miała pod ręką te przydatne informacje.

 


Jeśli uważasz, że wszystkie powody nietrwałej aplikacji masz wykluczone, a aplikacje nadal trzymają się kiepsko- możesz napisać do nas. Nasi eksperci z 10 letnim doświadczeniem rozwiążą każdy problem. 


Pamiętaj o ofercie szkoleń Bossomi, która oprócz technicznych aspektów zawiera również duży dział na temat szybkiego rozwoju lash biznesu. Dowiedz się jak sprawić, by klientki pokochały Twoje usługi już 5 pierwszych minutach spędzonych w Twoim gabinecie. Oferta szkoleniowa (kliknij).

Infolinia:

Telefon: 510 391 999

Email: kontakt@bossomi.pl

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl