Jak zapuścić naturalne brwi?
Jak zapuścić naturalne brwi?

Jak zapuścić naturalne brwi?

Należy przede wszystkim pamiętać, że zapuszczanie brwi to dość długi proces, składający się z wielu części. Jeśli zadbasz o nie wszystkie i jednocześnie wykażesz się cierpliwością i regularnością możesz osiągnąć wspaniałe rezultaty. Poniżej znajdziesz instrukcję zapuszczania brwi opracowaną przez ekspertów Bossomi.

  • Przestrzegaj zdrowej diety! Czasem słaba kondycja włosów może być wynikiem niedoboru istotnych składników odżywczych takich jak witaminy, minerały i nienasycone kwasy tłuszczowe. Wraz z innymi czynnikami wzrostu są one niezbędne podczas zapuszczania brwi do inicjacji aktywnej faz wzrostu włosa, czyli anagenu.

  • Aby skutecznie i szybko uzupełnić niedobory witamin, należy rozważyć przyjmowanie suplementów diety dedykowanych właśnie włosom.

  • Następnie należy zadbać o odpowiedni przepływ substancji odżywczych do brwi czyli zwiększyć krążenie krwi w tym miejscu. Najlepiej zadziała prosty masaż tego obszaru wykonany palcami. Tak, żeby po wymasowaniu okolica brwi była lekko zaróżowiona. Masaż powinien trwać 1-2minuty.

  • Do masaży można dołączyć jeszcze mieszankę odżywczych olejków. Olejki tłoczone na zimno mają zbawienny wpływ na włosy. Może to być np.: olejek rycynowy, arganowy, jojoba.

  • Raz w miesiącu należy wykonać stylizację brwi z henną pudrową wymieszaną z ciepłą, przygotowaną wodą. Ciepło aktywuje w niej wszystkie składniki odpowiadające za pielęgnację włosa, a jej kolor przyciemni skórę i ubytki staną się mniej widoczne.
    Świetnym produktem będzie Health Henna, dedykowana właśnie zapuszczaniu brwi: przejdź do produktu.

  • Nie wykonuj regulacji samodzielnie. Zgłoś się do profesjonalistki, aby pomogła Ci w pielęgnacji i regulacji brwi podczas zapuszczania.

  • Warto również rozważyć zabiegi oczyszczające i dotleniające bezpośrednio na brwi. Infuzja tlenowa i oczyszczanie wodorowe będą w tym przypadku idealne, ze względu na nieagresywny przebieg. Pamiętaj, że tylko zdrowa i zadbana skóra będzie odpowiednim fundamentem dla silnego włosa.

 

Infolinia:

Telefon: 510 391 999

Email: kontakt@bossomi.pl

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl